Kategórie

FAQ

Ako mi môžu byť čisté ruky užitočné?

Zlepšená hygiena rúk prináša úžitok pre všetkých. Prevencia chorôb práve vďaka dobrým hygienickým praktikám má pozitívny dopad na spoločnosť v oblastiach ako zdravie a spokojnosť, finančné úspory, nárast produktivity, ale tiež menej problémov v podnikaní či dokonca s legislatívou. Naviac takto získaná dodatočná prevencia znižuje používanie antibiotík a spomaľuje šírenie rezistencie na antibiotiká.

Prečo sa Tork toľko zameriava na hygienu?

Naše ruky sú tým najdôležitejším prostredníkom pri prenose infekcií, špeciálne, keď je to vďaka baktériám. Umytie rúk je jednoduchá, a pritom najviac efektívna metóda na redukciu šírenia baktérií. Teda, Tork ponúka širokú radu kvalitných výrobkov a služieb na podporu hygieny rúk.

Že je umývanie rúk dôležité chápem, ale prečo sa robí také „haló“ ohľadom sušenia rúk?

Sušenie rúk je vlastne ten najdôležitejší krok v celom procese hygieny rúk. Výskumy ukazujú, že starostlivé umytie rúk má len malý prínos, keď si potom ruky neosušíme. Je tomu tak preto, že mokré ruky „pochytajú“ a prenesú 500x viac baktérií ako ruky suché. Na mokrých a teplých rukách máme vlastne ideálne podmienky pre rast baktérií.Celá rada štúdií tiež potvrdila, že používanie jednorázových utierok je tou najlepšou cestou, ako si ruky osušiť.

Sú výrobky Tork špatné pre životné prostredie?

Väčšina výrobkov Tork je vyrábaná takmer výnimočne z obnoviteľných alebo recyklovaných zdrojov. Stále ešte zlepšujeme náš prístup k životnému prostrediu vďaka novým metódam na optimalizáciu výrobného procesu a pri vývoji našich výrobkov. Keď vyberáme novú surovinu, dizajn výrobkov, obaly či distribučné systémy, vždy starostlivo zvažujeme dopad na životné prostredie.

Zotínate stromy – ako to môže byť dobré pre životné prostredie?

Poprvé, drevo ako surovina je obnoviteľný zdroj ako žiadny iný. Čo vyťažíme je znovu zasadené a medzičasom znovu dorastie. Za druhé, Keďže je SCA jedným z hlavných vlastníkov lesov v Európe, sme v pozícii, že preberáme komplexnú zodpovednosť za životné prostredie na veľkom území – od nutnosti sa podieľať na plánovaní krajiny, či v spolupráci s autoritami riešiť otázky záchrany ohrozených druhov zvierat.

Kde sa dozviem o aktuálnych zľavách?

O aktuálnych zľavách sa dozviete na úvode stránok, alebo nás kontaktujte telefonicky…

Kúpiť alebo prenajať rohože?

To je otázka!
V našom sektore, pokiaľ ide o investície do vstupnej rohože, vzniká znova a znova otázka: “Kúpime alebo prenajmeme rohože”?  Prvá možnosť sa zdá drahá, druhá sa zdá praktická … ale aká je skutočnosť? Tento dokument si kladie za cieľ poučiť vás o prínosoch investície do vlastnej vchodovej rohože.
 
Prenájom rohože bude brániť vstupu nečistôt do domu.
Nesprávne!  Každý typ prostredia vyžaduje vhodnú rohož, je pravdepodobné, že vaše rohože budú už po pár hodinách špinavé. Následne aj vaše podlahy.
 
Prenájom eliminuje nutnosť  čistenia a údržby rohoží.
Nesprávne!  Požičovne ho čistia týždenne, každé dva týždne alebo každý mesiac. Medzi týmito intervalmi si budete musieť rohože vyčistiť.
 
Po každom použití sú rohože stále ako nové.
Nesprávne!  Spoločnosti, ktoré prenajímajú rohože, používajú tie isté veľa rokov, čo znamená, že vzhľad rohože   sa môže  pri  každom   použití líšiť. Opakovaná manipulácia a nízke teploty v priebehu dodávky spôsobujú,  že sa okraje rohože budú strapkať, čo zvyšuje riziko zakopávania a pádu.
 
Prenájom rohože je lepší pre životné prostredie.
Nesprávne!  Pohonné hmoty slúžiace na prepravu rohože z jedného miesta na druhé, v kombinácii s chemickými látkami a elektrickou energiou potrebnou pre ich umývanie, sú hlavným zdrojom znečistenia. Vaše vlastné rohože vyžadujú menej čistenia.
 
Programy prenájmu sú prispôsobené mojim potrebám.
Nesprávne!  Rohože na prenájom sú k dispozícii  iba v určitých veľkostiach a modeloch s cieľom uľahčiť manipuláciu. Vaše prostredie vyžaduje rohož, ktorá najlepšie vyhovuje vami stanovenej veľkosti a potrebám. To je jediný spôsob, akým sa zníži riziko pádov a optimalizujú sa náklady na údržbu.
 
Kúpte si vchodovú rohož a profitujte  z jej početných výhod:
Ušetríte! Za pár mesiacov sa vám peniaze splatia, ako by ste mali rohož v prenájme. Pokiaľ ide o výkon rohože so životnosťou niekoľko rokov, znamená to stovky  usporených   eur za rok!  Doprajte  si módny  vzhľad! Nákup  rohože  ponúka  nekonečné  možnosti,   čo sa týka veľkosti, vzoru  a farby.
Urobte dobrý prvý dojem! Majte účinnú ochranu! V záujme zanechania 80% nečistôt vonku, odporúčajú odborníci kombináciu so škrabkou na exteriéry, stierač / škrabka do vnútra a stierač na povrch chodieb.  Všetky tieto produkty sú k dispozícii  na zakúpenie. Nemôžeme však povedať to isté o prenájme. Výber je jednoduchý! Nákupom rohože môžete maximalizovať výsledky … a ušetríte!

Fakty o rohožiach