FAQ

Ako mi môžu byť čisté ruky užitočné?

Zlepšená hygiena rúk prináša úžitok pre všetkých. Prevencia chorôb práve vďaka dobrým hygienickým praktikám má pozitívny dopad na spoločnosť v oblastiach ako zdravie a spokojnosť, finančné úspory, nárast produktivity, ale tiež menej problémov v podnikaní či dokonca s legislatívou. Naviac takto získaná dodatočná prevencia znižuje používanie antibiotík a spomaľuje šírenie rezistencie na antibiotiká.

Prečo sa Tork toľko zameriava na hygienu?

Naše ruky sú tým najdôležitejším prostredníkom pri prenose infekcií, špeciálne, keď je to vďaka baktériám. Umytie rúk je jednoduchá, a pritom najviac efektívna metóda na redukciu šírenia baktérií. Teda, Tork ponúka širokú radu kvalitných výrobkov a služieb na podporu hygieny rúk.

Že je umývanie rúk dôležité chápem, ale prečo sa robí také „haló“ ohľadom sušenia rúk?

Sušenie rúk je vlastne ten najdôležitejší krok v celom procese hygieny rúk. Výskumy ukazujú, že starostlivé umytie rúk má len malý prínos, keď si potom ruky neosušíme. Je tomu tak preto, že mokré ruky „pochytajú“ a prenesú 500x viac baktérií ako ruky suché. Na mokrých a teplých rukách máme vlastne ideálne podmienky pre rast baktérií.Celá rada štúdií tiež potvrdila, že používanie jednorázových utierok je tou najlepšou cestou, ako si ruky osušiť.

Sú výrobky Tork špatné pre životné prostredie?

Väčšina výrobkov Tork je vyrábaná takmer výnimočne z obnoviteľných alebo recyklovaných zdrojov. Stále ešte zlepšujeme náš prístup k životnému prostrediu vďaka novým metódam na optimalizáciu výrobného procesu a pri vývoji našich výrobkov. Keď vyberáme novú surovinu, dizajn výrobkov, obaly či distribučné systémy, vždy starostlivo zvažujeme dopad na životné prostredie.

Zotínate stromy – ako to môže byť dobré pre životné prostredie?

Poprvé, drevo ako surovina je obnoviteľný zdroj ako žiadny iný. Čo vyťažíme je znovu zasadené a medzičasom znovu dorastie. Za druhé, Keďže je SCA jedným z hlavných vlastníkov lesov v Európe, sme v pozícii, že preberáme komplexnú zodpovednosť za životné prostredie na veľkom území – od nutnosti sa podieľať na plánovaní krajiny, či v spolupráci s autoritami riešiť otázky záchrany ohrozených druhov zvierat.

Kde sa dozviem o aktuálnych zľavách?

O aktuálnych zľavách sa dozviete na úvode stránok, alebo nás kontaktujte telefonicky...

Kúpiť alebo prenajať rohože?

Fakty o rohožiach